top of page
kurz včelárstva.jpeg

Kurz včelárstva pre začiatočníkov

všetko, čo potrebuje vedieť začínajúci včelár

Počas tohto kurzu vás prevediem nielen životom včelára, ale hlavne životom včely. Prečo je pre nás taká dôležitá? Je včelárenie aj pre mňa? Ako začať včeláriť? Koľko času budem tomu musieť venovať? Je to drahé?


Spolu nájdeme odpovede na všetky otázky dôležité pre úspešný rok včelára a usmerním vás aj v zvládaní akýchkoľvek nástrah včelárenia. Ako vravím – nie je to len med lízať ako si mnohí môžu myslieť – a je čas zistiť prečo. 

Teoretická a praktická časť pozostáva z nasledovných okruhov:

  • Úvod do včelárstva

  • Fungovanie včelstva

  • Zdroje peľu a nektáru

  • Včelárske vybavenie

  • Prehliadky včelstiev

  • Technológia spracovania včelích produktov

  • Choroby včiel a ich prevencia…

Jednoducho všetko, čo potrebuje vedieť začínajúci včelár od teoretických základov až po prvý úľ.

Praktický kurz včelárenia pozostáva z 8 hodín kombinovaných teoretických a praktických lekcii. Miesto konania je včelnica na Štiavnických Baniach.

Sprevádzať včelnicou vás budem ja, Marian Holub. V súčasnosti obhospodárujem takmer 100 včelstiev na dvoch stanovištiach a zároveň pôsobím aj ako asistent úradného veterinárneho lekára, prispievam do včelárskych časopisov, propagujem včelárstvo na internete aj v televízii a som registrovaným členom Slovenského zväzu včelárov.


Kurz je možné zakúpiť aj ako darčekový poukaz, ktorý vám po úhrade príde v digitálnej podobe na e-mail. Po absolvovaní kurzu dostanete voňavú odmenu od našich včielok v podobe Včelárovej kozmetiky. 


Pre viac informácii ohľadom kurzov v roku 2022, nás neváhajte kontaktovať.

Cena kurzu (zahŕňa aj obed): 99€/osoba

Kurz včelárstva pre začiatočníkov: Product
bottom of page